• Bezpłatne
  • Szkolenie produktowe

Praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w Systemie Legalis

Jak szybko dotrzeć do księgozbioru Wydawnictwa C.H.Beck? 

Praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w Systemie Legalis

Opis szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, na którym dowiecie się Państwo jak pracować z księgozbiorem w Systemie Informacji Prawnej Legalis. Zobaczymy, co kryje się pod pojęciem księgozbioru, jak pracować z modułem tematycznym, jak dotrzeć do najnowszych komentarzy z danej dziedziny lub do konkretnego przepisu, jak zacytować wybrany komentarz lub monografię, a także jakie czasopisma można odnaleźć w Systemie Legalis. Dowiemy się także, jak szybko stworzyć zestawienia bibliograficzne. Zobacz jak wykorzystać logiczną strukturę księgozbioru, aby sprawnie znajdować w nim potrzebne informacje.

Cel szkolenia

Celem proponowanego Państwu szkolenia jest zaprezentowanie sposobów pracy z księgozbiorem dostępnym w Systemie Informacji Prawnej Legalis. Program daje nam możliwości spojrzenia na ten rodzaj treści z kilku perspektyw – możemy używać tu zarówno wyszukiwarki, jak i przekrojowo spoglądać na komentarze, monografie i czasopisma, a także pracować z księgozbiorem z poziomu aktu prawnego lub orzeczenia.

Dla kogo jest to szkolenie? 

Szkolenie przeznaczone jest dla prawników, którzy znają System Informacji Prawnej Legalis, ale chcieliby poznać sprawdzone, skuteczne sposoby wyszukiwania i pracy z aktami prawnymi. Szkolenie dedykowane jest również dla osób, które dotychczas nie korzystały z Legalisa, a teraz będą miały możliwość przekrojowego zapoznania się z funkcjonalnościami systemu usprawniającymi i przyspieszającymi prace z aktami prawnymi.

Interaktywna forma szkolenia

Istnieje możliwość zadawania pytań zarówno w trakcie (chat moderowany), jak i po szkoleniu. Uczestnik, który prześle pytanie na podany w końcowej części szkolenia adres e-mail otrzyma odpowiedź na piśmie. Uczestnicy webinaru otrzymają, na wskazany podczas rejestracji adres e-mail, materiały szkoleniowe na temat pracy z orzeczeniami w Systemie Legalis.

Program szkolenia

  1. Jak szybko dotrzeć do zbiorów wszystkich komentarzy, monografii  i czasopism?
  2. Jak dotrzeć do księgozbioru dotyczącego konkretnego zagadnienia lub aktu prawnego?
  3. Jak pracować z komentarzami, monografiami przypisanymi do wybranego przepisu?
  4. Jak zacytować komentarz, monografię, czasopismo?
  5. Jak stworzyć zestawienia bibliograficzne?

Specjalista ds. szkoleń i wdrożeń. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu obsługi produktów elektronicznych Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. Systemu Informacji Prawnej Legalis oraz oprogramowania...

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

  • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
  • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.