Nabór na aplikacje sędziowską i prokuratorską oraz na aplikację sędziowską uzupełniającą odbywa się w drodze konkursu, który znacząco różni się od egzaminów na inne aplikacje prawnicze. Przede wszystkim aplikantami Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury może zostać ograniczona liczba osób, wedle limitów określanych co roku przez Ministra Sprawiedliwości, których wielkość zależna jest od potrzeb kadrowych sądów i prokuratury.

Na kursach do egzaminu na aplikację sędziowską powtórzysz materiał wymagany na egzaminie wstępnym oraz utrwalisz wiedzę zdobytą podczas studiów. Kursy stanowią kompleksowe rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla osób szukających sposobu jak przygotować się do egzaminu na aplikację sędziowską. Dodatkowo forma kursu online pozwala oszczędzić cenny czas przed egzaminem, bowiem nie wymaga dojazdów na salę wykładową.

Uczestnicy kursów do egzaminu na aplikację sędziowską 2024 otrzymają pakiet narzędzi do samodzielnej nauki i powtarzania w domu pomiędzy zajęciami online, a mianowicie publikacje Wydawnictwa C.H.Beck oraz dostęp do bazy testów online Testy-prawnicze.pl.

Ponadto kurs rozszerzony przygotowujący do egzaminu na aplikację sędziowską kończy się egzaminem próbnym, sprawdzającym wiedzę uczestników.

Kurs online przygotowujący do egzaminu wstępnego na aplikację gwarantuje: sprawdzoną, nowoczesną formułę online przygotowaną w oparciu o wymogi egzaminu MS, rozwiązywanie testów z ubiegłych lat, poznanie najskuteczniejszych metod rozwiązywania testów oraz budowy podchwytliwych pytań, sprawiających zazwyczaj najwięcej trudności podczas egzaminu wstępnego.

Kurs na aplikację sędziowską 2024 gwarantuje również zdobycie praktycznej wiedzy o przebiegu oraz zakresie egzaminu wstępnego. Nowatorska formuła kursu skupia się na ustawach obowiązujących na egzaminie wstępnym na aplikacje, bez straty czasu na zbędne wykłady teoretyczne czy komentowanie przepisów. Podczas kursu online na aplikację sędziowską istnieje możliwość zadawania pytań prowadzącym podczas warsztatowej formuły zajęć, dzięki której efektywnie wykorzystasz każdą minutę kursu i wspólnej nauki.

Beck Akademia przygotowała ofertę pomocnych kursów przygotowujących do egzaminu wstępnego na aplikację sędziowską: rozszerzonych, skondensowanych pigułek oraz warsztatów przygotowujących do II części egzaminu.