Nowe przepisy o zapewnianiu dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze w pigułce. Wprowadzenie do szkolenia
Nowe obowiązki dla producentów, importerów i dystrybutorów wybranych produktów (m.in. systemów komputerowych i operacyjnych, urządzeń końcowych, terminali) oraz usługodawców (w tym e-commerce, dostawców telekomunikacyjnych i banków).
Archiwum
Szkolenie online
Odbyło się:
To szkolenie obejmowało:
- Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia
- Materiały szkoleniowe
- Certyfikat uczestnictwa
Sprawdź aktualne szkolenia z kategorii:
Prawo nowych technologiiInteresuje Cię to szkolenie w formie szkolenia zamkniętego? - dowiedz się więcej ›
Opis szkolenia
W 2025 r. wejdzie w życie nowa ustawa o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze. Do tej pory zagadnienia dostępności dotyczyły głównie podmiotów publicznych na podstawie dwóch ustaw z 2019 r. W nowym stanie prawnym obowiązki uwzględnienia szczególnych potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami (np. osób z niepełnosprawnościami) obejmą również prywatne podmioty gospodarcze, a więc przedsiębiorców z różnych branż.
Na godzinnym webinarze omówione zostaną następujące zagadnienia:
- Ustawa z 26.04.2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze – jaki jest jej cel i kogo będzie dotyczyła?
- Jakie będą nowe obowiązki dla producentów, importerów i dystrybutorów wybranych produktów, wynikające z tej ustawy?
- Kto i w jakim zakresie będzie odpowiadał za nowe wymagania produktowe?
- Jakie nowe obowiązki będą ciążyły na usługodawcach?
- Jakie zmiany dla e-commerce, dostawców telekomunikacyjnych, platform streamingowych, banków przyniesie ustawa?
- Jak będzie wyglądało jej wdrożenie – data wejścia w życie nowych regulacji i przepisy przejściowe?
- Jakie będą sankcje za jej niestosowanie?
Dla kogo jest to szkolenie?
Szkolenie jest adresowane w szczególności do firm objętych ustawą, tj. z branż: bankowości detalicznej, telekomunikacyjnej, transportu pasażerskiego (lotniczego, kolejowego, wodnego, autobusowego, autokarowego), e-commerce, książek elektronicznych – prawników wewnętrznych, compliance officers, dyrektorów i pracowników działów sprzedaży i marketingu, dyrektorów i pracowników działów e-commerce oraz działów IT, producentów, importerów oraz dystrybutorów systemów komputerowych, operacyjnych, terminali oraz konsumenckich urządzeń końcowych, takich jak: telefony komórkowe czy tablety, czytników książek elektronicznych, a także usługodawców świadczących usługi: towarzyszące transportowi pasażerskiemu, e-commerce, telekomunikacyjne, streamingu, bankowości elektronicznej, rozpowszechniania książek elektronicznych.
Bezpłatny webinar stanowi wprowadzenie do szkolenia "Ustawa o zapewnianiu dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze – nowe obowiązki dla biznesu", które odbędzie się w dn. 28 października 2024 r.
W trakcie szkolenia eksperci z wieloletnim doświadczeniem zarówno w pracy kancelaryjnej, jak i w roli przedstawicieli organu regulacyjnego UOKIK, przedstawią kompleksowo i praktycznie zmiany, które wejdą w życie 28 czerwca 2025 r.
Podczas szkolenia poruszone zostaną tematy, m.in.:
- Nowe wymagania produktowe dotyczące: systemów komputerowych i operacyjnych, terminali płatniczych, terminali samoobsługowych, urządzeń końcowych do świadczenia usług telekomunikacyjnych i audiowizualnych usług medialnych, czytników e-book.
- Obowiązek zapewnienia jednolitości stron internetowych i aplikacji mobilnych.
- Obowiązek komunikacji za pomocą więcej, niż jednego kanału sensorycznego.
- Nowe obowiązki dotyczące oceny zgodności i przechowywania dokumentacji wewnętrznej.
- Wyłączenie obowiązku zapewnienia dostępności.
- Skargi konsumenckie.
- Nadzór rynku w zakresie zapewnienia dostępności.
Prelegentki zapraszają na webinar:
Program szkolenia
- Nowa ustawa o dostępności – jaki jest jej cel i kogo dotyczy?
- Nowe obowiązki producentów, importerów i dystrybutorów wybranych produktów – kto i w jakim zakresie odpowiada za nowe wymagania produktowe?
- Nowe obowiązki usługodawców – zmiany dla e-commerce, dostawców telekomunikacyjnych, platform streamingowych, banków i nie tylko.
- Wdrożenie – data wejścia w życie nowych regulacji i przepisy przejściowe.
- Nadzór nad wdrożeniem – kompetentne organy i ustawowe sankcje.
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.
Szkolenia zamknięte
Szukasz szkolenia dla Twojego zespołu?
To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego dopasowanego do poziomu wiedzy i potrzeb uczestników. Przeprowadzimy je w formie stacjonarnej lub online oraz miejscu i terminie wskazanym przez Ciebie.
Dowiedz się więcej