• Bezpłatne
  • Szkolenie produktowe

Praktyczne wykorzystanie Systemu Legalis. Zasada domniemania niewinności

Prezentacja optymalnego wykorzystania Systemu Informacji Prawnej Legalis do analizy złożonych zagadnień prawnych na domniemania niewinności.

Praktyczne wykorzystanie Systemu Legalis. Zasada domniemania niewinności

Opis szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym wykorzystania Systemu Informacji Prawnej Legalis w analizowaniu zasady domniemania niewinności. Podczas spotkania omówimy odpowiednie przepisy Konstytucji, Kodeksu Postępowania Karnego i Ordynacji Podatkowej oraz orzecznictwo wraz z jego opracowaniami, komentarze, monografie i artykuły ze specjalistycznych czasopism prawniczych.

W trakcie szkolenia skupimy się na paremiach: in dubio pro reo oraz in dubio pro tributario, które mają kluczowe znaczenie przy analizie przypadków związanych z domniemaniem niewinności. 

Dzięki naszemu szkoleniu będzie można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi Legalisa w kontekście analizy zagadnień związanych z domniemaniem niewinności, co może okazać się niezwykle pomocne w codziennej praktyce zawodowej. 

Cel szkolenia

Celem proponowanego Państwu szkolenia jest zaprezentowanie Legalisa jako struktury uporządkowanych i logicznie ze sobą powiązanych treści, do których będziemy mogli dotrzeć z poziomu niemal każdego elementu Legalisa – rozumianego tutaj jako akt prawny, orzeczenie, komentarz, analiza czy kierunek orzeczniczy. Dzięki temu usprawnicie  i przyśpieszycie Państwo swoją pracę z programem.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla prawników, którzy pracują na co dzień z Systemem Legalis, ale chcieliby poznać sprawdzone i skuteczne sposoby docierania i analizowania treści dotyczących danego zagadnienia. Z uwagi na charakterystykę zasady domniemania niewinności – szkolenie to dedykowane jest zarówno osobom specjalizującym się w prawie karnym, cywilnym jak i podatkowym.

Program szkolenia

  1. Wyszukiwanie poszczególnych pojęć – analiza wyników – zobaczymy w jaki sposób Legalis prezentuje wyniki wyszukiwania.
  2. Praca z powiązanymi aktami prawnymi – Konstytucja RP art. 42, KPK art. 5, Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności art. 6, Ustawa o policji art. 135g, Ustawa o SOP art. 231, Ordynacja Podatkowa ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów sygn. PK4.8022.44.2015.
  3. Praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w kontekście domniemania winy w prawie karnym materialnym a procesowym domniemaniu niewinności.
  4. Praca z orzeczeniami i ich opracowaniami – skupimy się na porównaniu poglądów judykatury na zagadnieniu zakres stosowania zasady in dubio pro tributario w sprawach podatkowych, przeanalizujemy także tok instancyjny wybranych orzeczeń.
  5. Dodatkowe opracowania – analizy, n.ius – tutaj zaakcentujemy kwestię dowodów z kontroli operacyjnej, a także skargi na przewlekłość postępowania w kontekście zasady domniemania niewinności.
  6. Zastosowanie dodatkowych funkcjonalności – ulubione, subskrybowane.

Prelegenci

Specjalista ds. szkoleń i wdrożeń. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu obsługi produktów elektronicznych Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. Systemu Informacji Prawnej Legalis oraz oprogramowania...

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

  • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
  • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.