Podatkowe pułapki dla managerów

Na czym polega odpowiedzialność skarbowa członków zarządu i rad nadzorczych? Co obejmują obowiązki raportowania podatkowego? Jak można ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe?

Podatkowe pułapki dla managerów

Opis szkolenia

Ryzyko odpowiedzialności skarbowej stało się elementem mapy ryzyk prowadzonego przedsiębiorstwa. Na członkach zarządu oraz członkach rad nadzorczych spoczywa szereg obowiązków związanych z raportowaniem podatkowym, a co za tym idzie, odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe. Podczas szkolenia przedstawimy podstawowe sposoby mitygacji ryzyka odpowiedzialności managerów najwyższego szczebla na gruncie prawa podatkowego.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest omówienie odpowiedzialności managerów za zobowiązania podatkowe wynikające z zasad ogólnych ordynacji podatkowej, przepisów dotyczących schematów podatkowych oraz ustaw podatkowych, jakie są obowiązki raportowe członków zarządu, a także wskazanie, jak można jak ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe. 

Na szkoleniu dowiesz się m.in.:

 • Jakie są zasady odpowiedzialności managerów za zobowiązania podatkowe?
 • Jak ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe?
 • Jakie są przesłanki do uniknięcia odpowiedzialności z ordynacji podatkowej?
 • Na czym polega należyta staranność w wykonywaniu obowiązków podatkowych?
 • Jakie są obowiązki raportowe dla członka zarządu w związku z działalnością spółki?

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do compliance oficerów, kadry managerskiej wyższego szczebla, członków zarządów i rad nadzorczych, kierowników, managerów i szefów działów prawnych, a ponadto wszystkich, którzy związani są z finansami, tj. CFO, księgowi i główni księgowi. 


Prelegentka zaprasza na szkolenie


Program szkolenia

1. Zasady odpowiedzialności managerów za zobowiązania podatkowe.

 • Ordynacja podatkowa – zasady ogólne.
 • Ordynacja podatkowa - MDR.
 • Ustawy podatkowe i pozostałe przepisy prawa.

2. Jak ograniczyć odpowiedzialność managerów za zobowiązania podatkowe?

 • Przesłanki do uniknięcia odpowiedzialności z Ordynacji podatkowej.
 • Należyta staranność w wykonywaniu obowiązków podatkowych.
 • Procedury podatkowe.

3. Obowiązki raportowe dla członka zarządu w związku z działalnością spółki.

 • Podatek u źródła.
 • MDR.

4. Sesja pytań i odpowiedzi.

Doradczyni podatkowa, Co-Head of Tax w kancelarii JDP kierująca Zespołem Podatkowym. Ekspertka z ponad dwudziestoletnią praktyką, w tym w firmach Wielkiej Czwórki. Ekspertka w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa...
System Legalis

Dostęp do Systemu Legalis

Po szkoleniu otrzymasz 2-tygodniowy dostęp do Systemu Legalis Moduł Prawo podatkowe.

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

 • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
 • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.

Szukasz szkolenia dla Twojego zespołu?

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego dopasowanego do poziomu wiedzy i potrzeb uczestników. Przeprowadzimy je w formie stacjonarnej lub online oraz miejscu i terminie wskazanym przez Ciebie.

Dowiedz się więcej
Szkolenia zamknięte C.H.Beck