• Kolokwium aplikanta

Apelacje cywilne w pigułce

Warsztaty przygotowujące do kolokwium i egzaminu prawniczego

Apelacje cywilne w pigułce

Opis kursu

Apelacje cywilne - warsztaty to kompleksowe, skondensowane zajęcia online dla osób przygotowujących się do kolokwium rocznego z prawa cywilnego a także do egzaminu zawodowego. Na naszych warsztatach szybko, wygodnie i skutecznie powtórzysz materiał oraz utrwalisz wiedzę zdobytą podczas aplikacji.

Kurs obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z apelacją jako zwyczajnym środkiem odwoławczym w postępowaniu cywilnym.

Zajęcia poświęcone będą omówieniu warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby apelacja była dopuszczalna. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zakresu i przedmiotu, które można poddać zaskarżeniu w ramach apelacji. Podczas zajęć zostanie szczegółowo omówiona procedura wniesienia apelacji, w tym niezbędne wymogi formalne. Uczestnicy nauczą się, jak skutecznie sporządzić i złożyć apelację, aby zapewnić jej skuteczność.

Zajęcia skupią się na technikach prawidłowego formułowania zarzutów i właściwej konstrukcji apelacji, aby zdobyć umiejętność precyzyjnego sformułowania argumentów. Podczas kursu zostaną omówione najnowsze zmiany w przepisach dotyczących apelacji, które wprowadziły nowelizacje postępowania cywilnego. Dodatkowo, przeprowadzone zostanie praktyczne omówienie najczęściej popełnianych błędów przy wnoszeniu apelacji w postępowaniu cywilnym. Uczestnicy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z praktyką, identyfikując powszechne błędy i ucząc się, jak ich unikać, aby zwiększyć skuteczność swoich apelacji.

Cel zajęć

Celem zajęć jest przygotowanie do zaliczenia kolokwium rocznego oraz egzaminu zawodowego z prawa cywilnego.
Każdy uczestnik będzie zobowiązany do aktywnego uczestnictwa w zajęciach i pod czujnym okiem praktyka nabędzie umiejętności w sporządzaniu środków zaskarżania.

Zapewniamy maksymalnie praktyczny program warsztatów w wygodnej formule online, który opracowaliśmy w oparciu o:

 • wieloletnie doświadczenie metodologiczne,
 • wytyczne doświadczonych praktyków: sędziów,
 • adwokatów i radców prawnych,
 • wskazówki ekspertów oceniających kolokwia,
 • zanonimizowane akta spraw prowadzonych przez naszych praktyków,
 • autorskie kazusy.

Dla kogo są te warsztaty?

Zajęcia są skierowane do aplikantów adwokackich i aplikantów radcowskich przygotowujących się do kolokwiów rocznych oraz egzaminu zawodowego, a także do osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności w sporządzaniu środków zaskarżania, pism i dokumentów procesowych.

Program kursu

Terminy zajęć:

 • 12 października 2024 r. - godz. 9:00-13:30
 • 13 października 2024 r. - godz. 9:00-13:30

 1. Dopuszczalność, zakres i przedmiot zaskarżenia apelacji jako zwyczajnego środka odwoławczego.
 2. Wymogi formalne wniesienia skutecznej apelacji.
 3. Prawidłowe formułowanie zarzutów; właściwa konstrukcja apelacji.
 4. Zmiany dotyczące apelacji w nowelizacjach postępowania cywilnego.
 5. Praktyczne omówienie najczęściej popełnianych błędów przy wnoszeniu apelacji w postępowaniu cywilnym.

Adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie od 1992 roku. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Komisji szkolenia aplikantów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Odznaczony odznaką „Adwokatura...

Bonusy dla uczestników za udział w kursie:

Klub Aplikanta C.H.Beck

Klub Aplikanta C.H.Beck

Dołącz do Klubu i otrzymaj wielorazowy 20% roczny rabat w księgarni internetowej Wydawnictwa C.H.Beck. Jako pierwszy dowiesz się o nowościach wydawniczych, atrakcyjnych promocjach i szkoleniach - Zarejestruj się ›.

Zapisy trwają do 11 października 2024 r. do godz. 12:00 lub wyczerpania limitu miejsc. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym. 

Terminy zajęć:

 • 12 października 2024 r. - godz. 9:00-13:30
 • 13 października 2024 r. - godz. 9:00-13:30

Platforma kursów Beck Akademia

Kurs prowadzony jest z wykorzystaniem Platformy kursów Beck Akademia. Na Platformie kursów udostępnimy Ci: link do wirtualnego pokoju z dostępem do zajęć online, kontakt do koordynatorów technicznych dyżurujących w trakcie zajęć, harmonogram kursu, materiały szkoleniowe, prace domowe, informacje o bonusach i zniżkach, certyfikat do pobrania.

Instrukcje i dostęp do Platformy kursów zostaną przesłane uczestnikom e-mailowo w dniu poprzedzającym rozpoczęcie kursu.

Zaloguj się: Platforma.beck.pl


Kurs online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

 • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
 • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.