• Warsztaty

Jak prowadzić sprawę karną? Proces karny w praktyce

12 godzin praktycznych warsztatów online, przygotowujących obrońców do skutecznej reprezentacji klientów podczas procesów karnych

Jak prowadzić sprawę karną? Proces karny w praktyce

Opis szkolenia

Chcesz zostać prawnikiem specjalizującym się w procesach karnych? Chcesz być gotowy na każdą sytuację i skutecznie bronić swoich klientów? Nasze kompleksowe warsztaty online dostarczą Ci niezbędnych narzędzi i wiedzy, abyś mógł z pewnością siebie prowadzić sprawy karno-procesowe.

Udział w warsztatach pozwoli Ci:

 • zgłębić wszystkie etapy procesu karnego - od zawiłych procedur po przygotowanie się do rozprawy sądowej i tajniki kontaktu z klientem,
 • nauczyć się praktycznych umiejętności przydatnych w codziennej pracy obrońcy,
 • poznać sprawdzone strategie negocjacji, tworzenia pism procesowych, przygotowywania się do rozpraw sądowych,
 • zapoznać się z wszelkimi zawiłościami i etapami postępowania karnego, włącznie z niezbędną dokumentacją,
 • pewnie poruszać się w trudnych sytuacjach.

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty kierujemy zarówno do początkujących obrońców, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, jak i do tych, którzy przygotowują się do uzyskania uprawnień. Bez względu na Twój poziom zaawansowania, nasze szkolenie sprosta Twoim potrzebom.

Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś i zyskaj pewność siebie, by skutecznie bronić interesów swoich klientów w procesach karnych. Odkryj tajniki procesu karnego i stań się biegły w tej dziedzinie.


Dlaczego warto?

 • Doświadczeni prelegenci

  Najwyższy poziom merytoryczny - nasz prelegent, dzięki 30-letniemu doświadczeniu w budowaniu taktyki procesowej, dostarczy Ci najwyższy poziom merytoryczny. To gwarancja kompleksowego spojrzenia na prowadzenie spraw karnych.

 • Kameralne grupy

  Kameralne grupy - gwarantują praktyczny wymiar szkolenia, dzięki czemu zyskasz okazję do zadawania pytań i natychmiast otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Twoje indywidualne potrzeby są dla nas priorytetem.

 • Warsztatowa formuła szkolenia

  12 godzin warsztatowych w formule online - efektywnie wykorzystasz każdą minutę w wygodnej formule online. Uczysz się tylko praktycznych i potrzebnych umiejętności!

Program szkolenia

Terminy zajęć: 2, 3, 9, 11 października w godz. 17:00-20:15


Zakres merytoryczny (12h): 

 1. Wprowadzenie do Procesu Karnego: podstawowe zasady i terminologia w procesie karnym.
 2. Kontakt z Klientem: skuteczna komunikacja z klientem, budowanie zaufania i zapewnienie wsparcia.
 3. Pełnomocnictwa: rozróżnienie pełnomocnictw z wyboru i z urzędu, ich znaczenie i konsekwencje, zakres takich pełnomocnictw.
 4. Przygotowanie do prowadzenia sprawy karno-procesowej.
 5. Rozpoznanie różnych ról i ich wpływ na proces karny: oskarżony, pokrzywdzony, obrońca pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. 
 6. Postępowanie przygotowawcze: rola i znaczenie obrońcy, zbieranie informacji o zarzutach, organach prowadzących postępowanie przygotowawcze, kontakt z klientem i rodziną, zbieranie informacji o dowodach oskarżenia i obrony, dostęp do akt, kontakt z organami prowadzącymi postępowanie przygotowawcze – teoria mozaiki.
 7. Środki zapobiegawcze: tymczasowe aresztowanie, poręczenie majątkowe i inne.
 8. Wniosek o umorzenie postępowania z powodu niepoczytalności sprawcy. Konsekwencje takiego wniosku dla obrony.
 9. Przygotowanie do postępowania rozpoznawczego.
 10. Odpowiedź na akt oskarżenia: Analiza odpowiedzi na akt oskarżenia, omówienie kwestii proceduralnych.
 11. Prywatny akt oskarżenia: konstrukcja AO, kiedy i w jakich sprawach można wnieś.ć
 12. Postępowanie dowodowe: Szczegółowe omówienie procesu prezentacji dowodów w procesie karnym.
 13. Inicjatywa dowodowa: Zrozumienie możliwości i ograniczeń w inicjowaniu dowodów w procesie karnym.
 14. Wnioski dowodowe: Jak przygotowywać i przedstawiać wnioski dowodowe w procesie karnym.
 15. Zakazy dowodowe: Rozważenie kwestii ograniczeń i zakazów dotyczących pewnych rodzajów dowodów.
 16. Różne rodzaje dowodów: Omówienie różnych rodzajów dowodów, włączając dowody na piśmie, przesłuchanie świadków ustnych, dowody z akt innej sprawy, dowód z oględzin, opinie biegłych oraz badania DNA.
 17. Przesłuchanie świadka.
 18. Podważanie opinii biegłego: Techniki i strategie podważania opinii biegłych.
 19. Pominięcie wniosku dowodowego: Konsekwencje pominięcia wniosku dowodowego i jak unikać takich błędów.
 20. Postępowanie apelacyjne: konstrukcja apelacji postępowanie dowodowe.
 21. Konstrukcja kasacji.
 22. Postepowanie karne wykonawcze: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, odroczenie wykonania kary, przerwa, warunkowe przedterminowe zwolnienie. 

Adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie od 1992 roku. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Komisji szkolenia aplikantów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Odznaczony odznaką „Adwokatura...

Bonusy dla uczestników za udział w szkoleniu:

EDYCJA KARNA. Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. 15 innych aktów prawnych

EDYCJA KARNA. Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. 15 innych aktów prawnych

Praktyczny zbiór 18 aktów prawnych z zakresu prawa karnego z dostępem online do aktualizacji. Zbiór zawiera przydatne tabele z podsumowaniem zmian. Miękka oprawa, registry i poręczny format zapewniają wygodę korzystania w codziennej pracy

Klub Aplikanta C.H.Beck

Klub Aplikanta C.H.Beck

Dołącz do Klubu i otrzymaj wielorazowy 20% roczny rabat w księgarni internetowej Wydawnictwa C.H.Beck. Jako pierwszy dowiesz się o nowościach wydawniczych, atrakcyjnych promocjach i szkoleniach - Zarejestruj się ›.

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.

Terminy zajęć: 2, 3, 9, 11 października w godz. 17:00-20:15.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

 • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
 • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.