• Bezpłatne
 • Szkolenie produktowe

Praca z orzeczeniami w Systemie Informacji Prawnej Legalis

Precyzyjne wyszukiwanie oraz sprawdzone metody pracy z orzeczeniami w Systemie Legalis. Nowe sposoby prezentacji orzecznictwa w programie.

Praca z orzeczeniami w Systemie Informacji Prawnej Legalis

Opis szkolenia

Na szkoleniu dowiesz się jak w praktyce korzystać z zasobów orzecznictwa w Systemie Informacji Prawnej Legalis. Pokażemy jak szybko i precyzyjnie dotrzeć do potrzebnych informacji. 

 • Czy można zapoznać się z orzeczeniami powiązanymi z konkretnym przepisem aktu prawnego?
 • Czy glosy i komentarze to jedyne omówienia orzeczeń dostępne w systemie?
 • Jakie zmiany zaszły w ostatnim czasie w obszarze orzecznictwa w Legalisie? 

Na te i inne pytania odpowiemy podczas webinarium poświęconego pracy z orzeczeniami w Systemie Legalis.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zaprezentowanie sprawdzonych metod korzystania z dostępnej w Systemie Informacji Prawnej Legalis bazy orzecznictwa. Dzięki temu uczestnicy szkolenia dotrą do precyzyjnie wyselekcjonowanej puli orzeczeń, a sama praca z wykorzystaniem Legalisa będzie znacznie szybsza. Przedstawione zostaną również ostatnie zmiany, które miały miejsce w Systemie Legalis w omawianej kategorii dokumentów.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla prawników, którzy znają System Informacji Prawnej Legalis, ale chcieliby poznać sprawdzone, skuteczne sposoby wyszukiwania i pracy z omawianą kategorią dokumentów oraz poznać ostatnie zmiany w prezentacji orzeczeń. Natomiast osoby, które dotychczas nie korzystały z Systemu Legalis będą miały możliwość przekrojowego zapoznania się z zasobami orzecznictwa i treściami powiązanymi.

Interaktywna forma szkolenia

Istnieje możliwość zadawania pytań zarówno w trakcie (chat moderowany), jak i po szkoleniu. Uczestnik, który prześle pytanie na podany w końcowej części szkolenia adres e-mail otrzyma odpowiedź na piśmie. Uczestnicy webinaru otrzymają, na wskazany podczas rejestracji adres e-mail, materiały szkoleniowe na temat pracy z orzeczeniami w Systemie Legalis.

Program szkolenia

 1. Przekrojowe sposoby pracy ze zbiorem orzeczeń.
 2. Indeks haseł a orzeczenia.
 3. Orzeczenie a akt prawny.
 4. Wyszukiwanie orzeczeń.
 5. Sposoby prezentacji wyników wyszukiwania.
 6. Praca z metryką orzeczenia.

Specjalista ds. szkoleń i wdrożeń. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu obsługi produktów elektronicznych Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. Systemu Informacji Prawnej Legalis oraz oprogramowania...

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

 • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
 • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.