Jak prowadzić sprawę gospodarczą? Metodyka sporządzania umów oraz konstruowania pism procesowych w postępowaniu gospodarczym
12 godzin praktycznych warsztatów online, przygotowujących pełnomocników do skutecznego sporządzania pozwów, odpowiedzi na pozew, apelacji i innych pism procesowych w trakcie postępowań gospodarczych.
Szkolenie online [?]
20.11.2024-28.11.2024
To szkolenie obejmuje:
- 12 godzin warsztatowych
- Najwyższy poziom merytoryczny
- Bonus książkowy
Opis szkolenia
Cel szkolenia
Udział w warsztatach pozwoli na nabycie praktycznych umiejętności w zakresie sporządzania oraz analizowania przygotowanych umów funkcjonujących w obrocie gospodarczym. Dowiesz się na co zwrócić uwagę, konstruując umowę, a co jest istotne przy analizie umowy przedstawionej przez drugą stronę – w jaki sposób zabezpieczyć interes reprezentowanej strony. Ponadto szkolenie pozwoli na nabycie praktycznych umiejętności z zakresu sporządzania pism procesowych w toku postępowania przed sądem gospodarczym. Cele szkolenia ukierunkowane zostały na uzyskanie przez uczestników nie tylko wiadomości teoretycznych, ale również zdolności praktycznych, pozwalających na sprawne poruszanie się w postępowaniu przed gospodarczym. Dzięki szkoleniu uczestnik pozyska wiedzę w zakresie formułowania właściwych wniosków dowodowych oraz trafnego uzasadnienia ponoszonych twierdzeń, a także umiejętność ustosunkowywania się do twierdzeń i wniosków strony przeciwnej podnoszonych w toku postępowania przed sądem gospodarczym.
Dzięki warsztatom zyskasz:
- umiejętność sporządzania umów występujących w obrocie gospodarczym; analiza umowy przedstawionej przez pełnomocnika drugiej strony- uwzględnienie interesu reprezentowanej strony umowy – na co zwrócić uwagę przy analizie umowy,
- umiejętność sporządzania pozwów gospodarczych, w tym formułowania właściwych wniosków dowodowych oraz trafnego uzasadnienia ponoszonych twierdzeń – rola pełnomocnika powoda w postępowaniu w sprawach gospodarczych,
- umiejętność sporządzania odpowiedzi na pozew i dalszych pism procesowych – rola pełnomocnika pozwanego w postępowaniu w sprawach gospodarczych,
- kompetencje w prowadzeniu rozpraw przed sądem gospodarczym jako pełnomocnik, w tym w zakresie przesłuchiwania świadków i biegłych,
- umiejętność sporządzania apelacji w sprawach gospodarczych – formułowanie zarzutów oraz wniosków apelacji,
- znajomość procedur gospodarczych postępowań upominawczych i nakazowych,
- wiedzę o roli pełnomocnika w postępowaniu zabezpieczającym i egzekucyjnym w sprawach gospodarczych.
Dlaczego warto?
-
Najwyższy poziom merytoryczny - nasza prelegentka dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewni Ci kompleksowe spojrzenie na temat sporządzania pism procesowych w toku postępowania przed sądem gospodarczym.
-
Kameralne grupy - gwarantują praktyczny wymiar szkolenia, dzięki czemu zyskasz okazję do zadawania pytań i natychmiast otrzymasz wyczerpującą odpowiedź.
-
12 godzin warsztatowych - efektywnie wykorzystasz każdą minutę w wygodnej formule online.
Dla kogo są te warsztaty?
Warsztaty kierujemy w szczególności do adwokatów i radców prawnych rozpoczynających dopiero praktykę zawodową oraz asystentów sędziów, a także aplikantów radcowskich i adwokackich, którzy w swojej dotychczasowej pracy zawodowej nie mieli okazji sporządzania umów z zakresu prawa gospodarczego ani występowania przed sądem gospodarczym. Adresatami szkolenia są również pracownicy działów prawnych różnych, podmiotów zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego, którzy w swojej codziennej pracy mają styczność z umowami gospodarczymi i chcą nabyć praktyczną umiejętność sporządzania umów.
Program szkolenia
Terminy zajęć: 20, 21, 27 i 28 listopada w godz. 17.00-20.15
1. Sporządzanie i analiza umów gospodarczych – rola pełnomocnika.
- Rola pełnomocnika w obsłudze podmiotów gospodarczych.
- Udział pełnomocnika w negocjowaniu warunków umowy.
- Jak sporządzić ważną umowę uwzględniającą interesy reprezentowanej strony?
- Na co zwrócić uwagę przy analizie umowy przedstawionej przez pełnomocnika drugiej strony? Jak zabezpieczyć interes klienta?
2. Rola pełnomocnika w postępowaniu przed sądem gospodarczym.
- Rola pełnomocnika powoda na etapie pozwu w sprawie gospodarczej.
- Rola pełnomocnika pozwanego na etapie rozpoznawania sprawy przez sąd gospodarczy.
- Rola pełnomocnika powoda/pozwanego w zawarciu ugody w toku postępowania przed sądem gospodarczym.
- Rola pełnomocnika powoda/pozwanego po wydaniu wyroku/postanowienia przez sąd gospodarczy.
- Rola pełnomocnika powoda/pozwanego na etapie rozpatrywania apelacji przez sąd odwoławczy.
3. Rola pełnomocnika w postępowaniu zabezpieczającym i egzekucyjnym.
- Rola pełnomocnika w postępowaniu klauzulowym.
- Rola pełnomocnika powoda/pozwanego w postępowaniu zabezpieczającym.
- Rola pełnomocnika powoda/pozwanego w postępowaniu egzekucyjnym.
Prelegenci
Bonusy i zniżki
Bonusy dla uczestników za udział w szkoleniu:
EDYCJA HANDLOWA. Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Prawo upadłościowe. 12 innych aktów prawnych
Praktyczny zbiór 15 aktów prawnych z zakresu prawa handlowego i gospodarczego z dostępem online do aktualizacji. Zbiór zawiera przydatne tabele z podsumowaniem zmian. Miękka oprawa, registry i poręczny format zapewniają wygodę korzystania w codziennej pracy. Sprawdź szczegóły ››
Informacje organizacyjne
Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.
Terminy zajęć: 20, 21, 27 i 28 listopada w godz. 17.00-20.15
Szkolenie online
Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].
Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:
- komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
- urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.