• Bezpłatne
  • Szkolenie produktowe

Domniemanie niewinności - metody pracy z Systemem Legalis

Prezentacja optymalnego wykorzystania Systemu Informacji Prawnej Legalis do analizy złożonych zagadnień prawnych na domniemania niewinności.

Domniemanie niewinności - metody pracy z Systemem Legalis

Opis szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym wykorzystania Systemu Informacji Prawnej Legalis w analizowaniu zasady domniemania niewinności. Podczas spotkania omówimy odpowiednie przepisy Konstytucji, Kodeksu Postępowania Karnego i Ordynacji Podatkowej oraz orzecznictwo wraz z jego opracowaniami, komentarze, monografie i artykuły ze specjalistycznych czasopism prawniczych.

W trakcie szkolenia skupimy się na paremiach: in dubio pro reo oraz in dubio pro tributario, które mają kluczowe znaczenie przy analizie przypadków związanych z domniemaniem niewinności. 

Dzięki naszemu szkoleniu będzie można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi Legalisa w kontekście analizy zagadnień związanych z domniemaniem niewinności, co może okazać się niezwykle pomocne w codziennej praktyce zawodowej. 

Cel szkolenia

Celem proponowanego Państwu szkolenia jest zaprezentowanie Legalisa jako struktury uporządkowanych i logicznie ze sobą powiązanych treści, do których będziemy mogli dotrzeć z poziomu niemal każdego elementu Legalisa – rozumianego tutaj jako akt prawny, orzeczenie, komentarz, analiza czy kierunek orzeczniczy. Dzięki temu usprawnicie  i przyśpieszycie Państwo swoją pracę z programem.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie dedykowane jest dla prawników, którzy pracują na co dzień z Systemem Legalis, ale chcieliby poznać sprawdzone i skuteczne sposoby docierania i analizowania treści dotyczących danego zagadnienia. Z uwagi na charakterystykę zasady domniemania niewinności – szkolenie to dedykowane jest zarówno osobom specjalizującym się w prawie karnym, cywilnym jak i podatkowym.

Program szkolenia

  1. Wyszukiwanie poszczególnych pojęć – analiza wyników – zobaczymy w jaki sposób Legalis prezentuje wyniki wyszukiwania.
  2. Praca z powiązanymi aktami prawnymi – Konstytucja RP art. 42, KPK art. 5, Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności art. 6, Ustawa o policji art. 135g, Ustawa o SOP art. 231, Ordynacja Podatkowa ze szczególnym uwzględnieniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów sygn. PK4.8022.44.2015.
  3. Praca z komentarzami, monografiami i czasopismami w kontekście domniemania winy w prawie karnym materialnym a procesowym domniemaniu niewinności.
  4. Praca z orzeczeniami i ich opracowaniami – skupimy się na porównaniu poglądów judykatury na zagadnieniu zakres stosowania zasady in dubio pro tributario w sprawach podatkowych, przeanalizujemy także tok instancyjny wybranych orzeczeń.
  5. Dodatkowe opracowania – analizy, n.ius – tutaj zaakcentujemy kwestię dowodów z kontroli operacyjnej, a także skargi na przewlekłość postępowania w kontekście zasady domniemania niewinności.
  6. Zastosowanie dodatkowych funkcjonalności – ulubione, subskrybowane.

Prelegenci

Specjalista ds. szkoleń i wdrożeń. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu obsługi produktów elektronicznych Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. Systemu Informacji Prawnej Legalis oraz oprogramowania...

Zapisy trwają do dnia poprzedzającego rozpoczęcie szkolenia do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc. Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu. Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.


Szkolenie online

ClickMeeting

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z informacjami jak dołączyć do webinaru. W razie trudności lub nieotrzymania wiadomości (prosimy sprawdzić folder SPAM) z linkiem prosimy o kontakt: tel.: +48 22 311 22 22 lub [email protected].

Udział w szkoleniu można wziąć przy użyciu:

  • komputera z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11, MacOs 10.13 lub nowszej, Linux, Chrome OS wyposażone w najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Safari, Opera, Edge lub Firefox.
  • urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Google Android, Apple iOS lub Huawei HarmonyOS z zainstalowaną aplikacją ClickMeeting Webinars Meetings.